Restaurant week, czyli wojaże po cenionych restauracjach

O Restaurant Week dowiedziałam się już jakiś czas temu od mojego przyjaciela, regularnie śledzącego tego typu wydarzenia, jednak ja nigdy dotąd nie brałam udziału w tej akcji. Do wczoraj, bo kiedy usłyszałam Judka, jest Restaurant Week! Idź, za niewielkie pieniądze zjesz dania, których nazw nie będziesz potrafiła wymówić, poszłam. I to na tyle ciekawe doświadczenie, że warto o nim wspomnieć na heygoodway.

Kto z nas nie lubi dobrze zjeść?

Wyobraź sobie, że chciałabyś/chciałbyś wybrać się do cenionej restauracji, jednak Twoje zdroworozsądkowe podejście (albo widok cen) sprawia, że Twoje nogi prowadzą Cię do bardziej przyziemnych lokali. Znasz to skądś?

Festiwal Restaurant Week powstał z myślą właśnie o takich osobach. Na stronie wydarzenia autorzy zawarli bardzo ciekawy opis, który pozwolę sobie tu wkleić: Ideą zespołu i współtwórców (restauracji, partnerów, patronów, instytucji wspierających wydarzenie) Festiwalu Restaurant Week jest promocja oraz wspieranie rozwoju polskiej sceny restauracyjnej poprzez cykliczne, konsekwentne przybliżanie jej działalności Gościom Festiwalu. Naszym celem jest zarówno zbliżanie Gości do restauracji jak i restauracji do Gości. Chcemy przełamywać bariery, które wstrzymują Gości przed częstym spędzaniem czasu w restauracjach. Restaurant Week to niepowtarzalna okazja na poznanie najlepszych restauracji w ich festiwalowym, popisowym wydaniu.

Praktyczne informacje

Cena za udział w wydarzeniu to, 49zł/os. Tyle kosztuje Cię 90 minut w restauracji z najlepszą obsługą kelnerską, w której gotują dla Ciebie najlepsi Szefowie Kuchni. Kwota obejmuje przystawkę, danie główne i deser, a dodatkowo dostajesz drinka oraz napój. Wielkość porcji wydaje się być degustacyjna, jednak nasze odczucie po wyjściu z restauracji było takie, że taka ilość jest optymalna.

Każda restauracja biorąca udział w festiwalu oferuje dwie opcje menu – A i B. Zazwyczaj, choć nie zawsze, jest to wersja dla osób jedzących mięso i wegetarian. Wybór jest ogromny, dlatego jestem przekonana, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jak wziąć udział w Restaurant Week?

Zasady wzięcia udziału w festiwalu są naprawdę bardzo proste i – co ważne – nie musisz zakładać konta. Wystarczy wejść na stronę, wybrać interesujące Cię miasto i zrobić selekcję restauracji. Wybór jest duży, dlatego ten krok może zająć Ci sporo czasu. 🙂 Jeśli jednak już się zdecydowałaś/eś, szybko określ liczbę gości, termin i przejdź do płatności.

Stolik rezerwowany jest na dokładnie 90 minut, dlatego warto pojawić się punktualnie. Festiwal Restaurant Week odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. W tym roku wyjątkowo, z wiadomych względów, wydarzenie odbywa się WŁAŚNIE TERAZ! Potrwa do 5 lipca, więc jeśli jeszcze nie skorzystałaś/eś, a chciałabyś/chciałbyś odkryć nowe, nieznane Ci dotąd smaki, spiesz się – chętnych nie brakuje. 🙂

Similar Posts

One Comment

  1. Znakomity pomysł. Zainteresuję się, czy tu u nas w Gdańsku, maja coś takiego organizowane. Do 5 lipca, to muszę się pospieszyć

Comments are closed.