|

Najlepsze steki w Krakowie – moja subiektywna opinia

Zdradzę Wam idealne (w mojej opinii) miejsce na randkę, spotkanie z przyjaciółmi czy wyjście firmowe. Podzielę się z Wami miejscówką, która jest niezwykle klimatyczna. I nareszcie. Opowiem Wam o miejscu, w którym są najlepsze steki w Krakowie. I nie tylko.

Na kulinarnej mapie Krakowa pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w czerwcu tego roku. Jednak pomimo krótkiego stażu nie wymaga specjalnych działań marketingowych, bo ku mojemu (miłemu) zaskoczeniu ma ocenę 4.9 na Google i 5.0 na TripAdvisor. Mowa o restauracji Salta Resto.

Salta znajduje się w północno-zachodniej Argentynie, skąd właściciele tego steakhouse’u sprowadzają wołowinę i wino. Natomiast w Krakowie z kolei Saltę znajdziecie na ul. Miodowej 19.  I tutaj – w mieście Królów – przekraczając próg, doznałam dziwnej konsternacji – paradoksalnie poczułam, że jestem jednocześnie w ekskluzywnym i przytulnym miejscu.

Zdecydowałam się na stek z polędwicy z dodatkiem masła ziołowego, ziemniaków pieczonych w soli i mix sałat. W menu są nie tylko steki i dania z wołowiny. Znajdziecie w nim również zupy, ryby, żeberka czy kurczaka. Słowem – dla każdego coś dobrego. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazwy wina, jednak spokojnie – kelner z pewnością stanie na wysokości zadania i pomoże Wam w wyborze. Deseru miałam nie brać, ponieważ czułam się lekko przejedzona, jednak beza z musem z białej czekolady i malinami sprawiła, że jednak nie mogłam się oprzeć.

Powodem, dla którego wybrałam się do Salta Resto, było spotkanie firmowe. Podczas kolacji ciągle poruszaliśmy ten sam temat – jakie to wszystko pyszne! Zdecydowanie polecam tu przyjść. Ze względu na wystrój, na obsługę. I najlepsze steki w Krakowie.

Similar Posts