Salon masażu w Krakowie, czyli sposób na relaks w mieście
Zapraszam Cię na lifestylowy wpis o tym, co zrobiłam dla siebie i dlaczego wybór padł na salon masażu w Krakowie Maha Punye Ayurveda.
Co robisz, kiedy nagle i zupełnie niespodziewanie wpada Ci dodatkowa kasa? Odkładasz na konto oszczędnościowe? Kupujesz super ciuch, a może zwyczajnie wrzucasz do portfela i zapominasz o tym, że wpadło Ci cokolwiek?
Pieniądze na przyjemności
Tak się stało, że ostatnio ni stąd ni zowąd trafiło mi się parę stówek ekstra, które postanowiłam przeznaczyć wyłącznie na własne przyjemności. Odkąd naczytałam się książek o tym, jak skutecznie oszczędzać i zarządzać finansami, zupełnie inaczej zaczęłam wydawać swoje pieniądze. Ale ponieważ ten roku był długi i zarazem pełen życiowych zmian, potrzebowałam zrobić coś dla siebie. Tylko co?
Salon masażu w Krakowie
Oczywiście mam milion potrzeb różnego kalibru, ale jak przyszło do wyboru realizacji jednej konkretnej, oczywiście – jak to ja – nie umiałam się zdecydować.
Finalnie, po intensywnym rozmyślaniu o własnych zachciankach wpadłam na to, że w końcówce roku dobry masaż to coś, czego bezwzględnie najbardziej potrzebuje moje ciało i dusza.
W Krakowie jest wiele salonów masażu oferujących przeróżne zabiegi i Day Spa, słowem: do wyboru, do koloru. Ja zdecydowałam się na miejsce, do którego jakiś czas temu Tomek sprawił mi kupon upominkowy. Postawiłam więc na sprawdzony przez samą siebie wcześniej Salon Maha Punye Ayurveda, którego działalność skupia się na terapiach ajurwedyjskich. Zarówno za pierwszym razem, jak i teraz miałam okazję naprawdę porządnie się odprężyć i chciałabym, żebyś i Ty miał/miała okazję poznać to miejsce.
Ajurweda – podstawowe informacje
Nikt, a na pewno nie ja :-), nie opowie lepiej o ajurwedzie, czyli głównej koncepcji salonu Maha Punye Ayurveda. Właśnie dlatego postanowiłam podpytać o co nieco Paulinę i Martynę – właścicielki tego salonu masażu w Krakowie.
Czym są zabiegi ajurwedyjskie i co je odróżnia od innych technik masażu?
Zabiegi ajurwedyjskie są jednym z elementów profilaktyki zachowania zdrowia i balansu życiowego. Ten holistyczny sposób masażu oparty jest na długich pociągłych ruchach, gdzie istotne jest zachowanie nieprzerwanej płynności. Ważnym elementem jest również zastosowanie ciepłych olejów wzbogaconych ekstraktami z ziół pomocnych w różnego rodzaju schorzeniach.
Jednak Najważniejszym celem masażu jest terapeutyczne działanie –
Walka z bólem, usuwanie napięć, stresu, fizycznych i psychicznych dyskomfortów, ogólna detoksykacja organizmu, wspomaganie przepływu płynów ustrojowych, czy udrażnianie kanałów energetycznych. Krótko ujmując, masaż ajurwedyjski jest doskonałą kombinacją masażu leczniczego z relaksacyjnym. Zabiegi ajurwedyjskie oparte są na technikach masażu, a dodatkowo wykorzystuje się proszki ziołowe, stemple czy specyficzne oleje dobrane do schorzenia. Warto wspomnieć o Panćakarmie, czyli spersonalizowanej terapii głębokiego oczyszczania organizmu doprowadzającej do poprawy zdrowia i psychofizycznej harmonii. Stosowana jest przy różnego rodzaju schorzeniach, zawsze pod okiem specjalisty lekarza ajurwedy, najczęściej w klinikach lub szpitalach ajurwedyjskich.
Czy ajurweda jest dla każdego?
Zdecydowanie tak. Ajurweda to medycyna naturalna pochodząca z Indii, gdzie jest praktykowana od wielu tysięcy lat. Jej założenia oparte są na obserwacji natury, przenikaniu się świata przyrody, kosmicznej energii i człowieka, który jest przecież częścią wszechświata. Najważniejszym założeniem Ajurwedy jest życie w zgodzie ze swoją wewnętrzną doszą. To psychofizyczna struktura oraz otaczający nas świat materialny i niematerialny. Harmonię, zdrowie i szczęście w życiu możemy osiągnąć poprzez stosowanie pięciu elementów. Jest to odpowiedni styl życia, świadome, zdrowe żywienie, aktywność fizyczna, stosowanie ziół oraz regularne poddawanie się masażom i zabiegom na ciało. Wypracowanie zdrowej rutyny, właściwych nawyków i uważności w życiu codziennym jest kluczowe w zachowaniu dobrej energii życiowej.
Skąd pomysł na prowadzenie centrum masażu ajurwedyjskiego?
Na pomysł prowadzenia centrum masażu wpadła Paulina. To ona pierwsza miała szczęście poznać Ajurwedę u jej źródeł podczas kilkumiesięcznego pobytu w Indiach. Wieloletnia praca w The Samadhi Centre w Dublinie tylko utwierdziła ją w przekonaniu, że pomoc innym poprzez dotyk jest jej powołaniem. To ona wprowadziła mnie – Martynę do wspaniałego świata Ajurwedy. Tak pokrótce powstał Salon Maha Punye Ayurveda.
Gdzie masażyści z Waszego salonu nauczyli się tych technik?
Wszystkie osoby pracujące w naszym salonie to wykwalifikowani technicy masażu lub fizjoterapeuci. Zaczynając z nami współpracę, każda osoba przechodzi intensywne szkolenie z techniki masażu ajurwedyjskiego. Podczas zabiegów wykorzystujemy wiedzę anatomiczną i chwyty masażu leczniczego. Dlatego to my przekazujemy naszą wiedzę i doświadczenie nowym terapeutom, które zbierałyśmy latami. Paulina uczyła się w indyjskim mieści Mysore, w akademii Ayurveda Pura w Londynie, czy w centrum ajurwedyjskich terapii w Dublinie. Martyna uczyła się i poznawała ten styl dzięki naukom w Chakrapani Ayurveda Research and Clinic w Jaipur. Warto zaznaczyć, że każdy z nas ma swoistą, subtelną interpretację i unikalny charakter tego stylu.
Salon masażu w Krakowie Maha Punye Ajurved – oferta masaży i zabiegów
Wybierając się pierwszy raz do salonu masażu w Krakowie, zaufałam Tomkowi. W końcu wszystkie prezenty od niego są przemyślane i sprawdzone, dlatego nie mogło być inaczej z Maha Punye Ayurveda. Oczywiście nie zawiodłam się, stąd właśnie pomysł na ten wpis. Miałam okazję skorzystać z masażu VISHESH oraz UDVARTANA. Każdy z nich okazał się być cudownym remedium na stres i zmęczenie.
Ofertę masaży i zabiegów ajurwedyjskich znajdziesz tutaj, a jeśli do końca stycznia przy rezerwacji podasz hasło heygoodway, Twój masaż zostanie wydłużony o 15 minut. Ważne, żeby hasło zostało podane przy dokonaniu rezerwacji, ponieważ masażyści muszą zarezerwować dodatkowy czas na dłuższy zabieg.
PS. Dziewczyny mają również w swojej ofercie masaże dla Kobiet w ciąży. 🙂